موتورسیکلت آپاچی 180

موتورسیکلت آپاچی 180

تناسب قیمت و قدرت

آپاچی آرتی آر 180 که این روز ها در خیابان ها به وفور یافت می شود از نظر دسته بندی زیر مجموعه خانواده بزرگ استریت و نیکد (لخت)محسوب می شود.

رنگ بندی سفید – مشکی و یا حتی قرمز متالیک آن ، همگی به بهترین نحو ممکن جذاب و دل فریب هستند. ترکیب رنگ مشکی فیبرکربن (که فقط طرح فیبر کربن هستند) با رنگ اصلی از دور به زیبایی آپاچی افزوده است.

آپاچی در نمای جلو بر خلاف دیگر هم رده های خود داری یک کاسه چراغ نسبتا بزرگ است که در تاریکی شب این چراغ با نور پایین فاصله تقریبی 4 متر و با نور بالا حدود 8 متر روشن می کند.

در طرفین چراغ اصلی 2 عدد day light کوچک تعبیه شده که با روشن شدن موتور سیکلت این چراغ های کوچک خود نمایی می کنند.

متاسفانه چراغ های راهنمای آپاچی از نوع لامپ های ساده رشته ای هستند . رینگ های مشکی آلومینیومی آپاچی به صورت 6 پره ستاره ای هستند که کیفیت خوبی دارند و زیبایی این موتور سیکلت را دوچندان کرده اند.

آپاچی دارای باک بزرگ و زیبایی است که این باک ظرفیت 16 لیتر به همراه 2.5 لیتر بنزین ذخیره را دارد.

کنسول آپاچی 180 یک بخش کامل و مجهز است که کلیه اطلاعات مورد نیاز راکب را در قالب سیستم تلفیقی آنالوگ و دیجیتال در اختیار وی قرار می دهد.

زین آپاچی به خوبی و متناسب با بدنه موتور طراحی شده و پهن و کاملا نرم است .

این موتور دارای یک قوای محرکه تک سیلندر،چهار زمانه هواخنک با حجم اتاق احتراق 177.4 سی سی با توان 14.48 اسب بخار و گشتاور 16.36نیوتن متر است.

یک گیربکس 5 دنده با سیستم خنک شونده (هواخنک) به همراه یک کاربراتور پیستونی و سیستم استارت الکتریکی و هندلی با میزان مصرف تقریبی سوخت 2.1 لیتر در هر 100 کیلومتر نیز این موتور را همراهی می کند.

شتاب صفر تا 80 کیلومتر برای آپاچی 180 چیزی بالغ بر 16.3 ثانیه برآورد می شود.

سیستم تعلیق و فنربندی آپاچی به لطف استفاده از کمک فنرهای گازی نیتروژنی همانند رقبای خود بسیار نرم بوده و سواری راحت تری را برای جاده و خیابان های شهری به شما هدیه می کند.

آپاچی 180 نیز همانند دیگر موتورسیکلت های امروزی از سیستم روشن شدن استارت الکتریکی و هندلی سود می برد.ترمزهای دیسکی جلو و عقب به خوبی عمل می کنند اما نکته منفی دیگر در این موتور نوع لاستیک های مورد استفاده در آپاچی است که در مقابله با زمین های صاف و خیس ، کمی ناامن و نامطمئن عمل می کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.